Expositie: Gebeitelde Veerkracht

Expositie: Gebeitelde VeerkrachtDe hele maand augustus kun je in de bblthk in Wageningen kennis maken met het bijzondere levensverhaal en de bezielde kunst van Ratnam Rajan. Ratnam komt oorspronkelijk uit het noorden van Sri Lanka. Zijn vader was timmerman, hij werkte nauw met hem samen en specialiseerde zich al vroeg in ornamenten en fijne versieringen in het hout.

In 1996 komt hij voor het eerst aan in Nederland. Zijn reis leidt hem langs een AZC in Drenthe, een gekraakte flat in Wageningen, tot hij via het Generaal Pardon in 2007 zijn verblijfsvergunning krijgt. Vanaf dat moment sluit hij Wageningen definitief in zijn hart.

Ratnams werk ademt creativiteit en verbinding. Als vrijwilliger bij De Vrolijkheid en in het stadsatelier van Ons Huis deelde hij zijn talent met de stad. Zijn beelden sieren inmiddels tal van Wageningse plekken, zoals bij de huisarts, de fysiotherapeut en huizen van de wijk. Zijn werkwijze typeert zijn bescheidenheid: “God weet al wat dit stuk hout moet worden, ik volg alleen maar.” Bij mooi weer vind je hem steevast buiten voor zijn huis, beitelend aan een nieuwe boomstam op zijn werktafel.

Naast houtsnijwerk, toont de expositie ook een aantal schilderijen; kleurrijke portretten en landschappen. Centraal staat zijn boodschap van vreedzaam samenleven, onder andere gesymboliseerd in het kunstwerk van dragende handen met drie verschillende religiehuizen broederlijk naast elkaar.

Op vrijdag 7 augustus om 16:00 uur is de opening van de expositie. Iedereen is van harte welkom. Verder is de expositie de hele maand augustus te bezoeken tijdens openingstijden van de bblthk, Stationsstraat 2 in Wageningen.

SLUIT
SLUIT